c) Közösségfejlesztő programok – Az én kertem rajzverseny

Az én kertem– Rajzverseny

A rajzversenyt a Tápi József Attila Általános Iskola hirdeti meg diákjainak, valamint a KÉK Pályázatban résztvevő iskolák diákjainak.

A rajzverseny célja:
Környezettudatos magatartás fejlesztése.
Természettudományos kompetencia fejlesztése.
Növényismeretről tanultak alkalmazása.
Kreativitás, finommotorika fejlesztése.

Résztvevők: Elsősorban a Tápi József Attila Általános Iskola diákjai, valamint a pályázatban résztvevő diákok.

Korcsoportok: 1-2. osztály, 3-4. osztály, 5-6.osztály

Téma: Az én kertem.

A verseny időpontjának kijelölése: 2019. március, 2020. március

A versenyfelhívás elkészítése, elküldése: Egy, másfél hónappal előtte kell elkészíteni és kiküldeni az érintett intézményeknek a felhívást. Postán vagy személyesen vagy e-mailben.

A rajzok elkészítése: A munkák elkészítése órán, napköziben vagy otthon történik.

Az oklevelek, emléklapok elkészítése, kinyomtatása: Emléklapot mindenki kap, oklevelet a díjazottak. Anyagszükséglet: kb. 80 db színes fénymásolópapír, 20 db oklevélpapír

Ajándékok beszerzése: Igényes, korosztálynak megfelelő könyvek vásárlása. Ajándékot kapnak korcsoportonként 1., 2., 3. helyezet és 1-1 különdíj. Költség: 30.000 Ft

A zsűri meghívása: A bírálóbizottság meghívása telefonon vagy interneten. (Két rajztanár)

A munkák összegyűjtése: A rajzok beérkezési határideje a verseny előtt egy héttel. A rajzok összegyűjtése és kategóriák szerinti csoportosítása.

A zsűrizés: Négy-öt nappal az eredményhirdetés előtt történik a rajzok értékelése.

Oklevelek, emléklapok megírása, díjak csoportosítása: Három nappal előtte el kell végezni.

A rajzok feliratozása: A nyertes rajzok ellátása címkével 2 nappal a díj kiosztása előtt. Címkén: 1., 2., 3. helyezés, különdíj. A gyermek neve, iskola, település.

A nyertesek értesítése az eredményhirdetésről: Szóban, telefonon vagy e-mailben.

Kiállítás készítés az iskolában: A díj átadása előtti nap a rajzok kirakása az iskola aulájában.

Díjak átadása: A zsűri és az iskolaigazgató átadja a díjakat az díjátadó ünnepségen.

Emléklapok kiosztása, elküldése: Minden rajzot készítő gyermek kap emléklapot.

A beküldött munkák visszajuttatása a pedagógusoknak.