Egészséghét 2016

November 21-25.:Egészséghét zajlott az iskolában.

Minden nap más program és más feladat várta a gyerekeket. Kóstolhattak gyógyteákat, különböző mézeket, zöldséget, gyümölcsöt. Foglalkoztunk a lelki egészséggel, pozitív gondolkodással és csodálatos tablók születtek a témában. Boldogságfal.

Minden nap reggeli tornával kezdtük a napot, majd a nap témájának megfelelően dolgoztunk a tanórákba beépítve és a szünetekben.

Lelki egészségünk érdekében pozitív gondolatokat gyűjtöttünk, plakátokat készítettünk, egészséges életmóddal kapcsolatos online tesztet oldottunk meg.

Mentálhigiéné kapcsán a tisztálkodás témakörét jártuk körbe, és divatbemutatót tartottunk, bemutatva például az alkalmi, iskolai és helyes téli utcai viseletet.

Pénteken a táplálkozásé volt a főszerep, teákat, gyümölcsöket kóstoltunk.

30.jpg 31.jpg 33.jpg 33.jpg 34.jpg 35.jpg 36.jpg 37.jpg 38.jpg 39.jpg 40.jpg

Márton nap 2016

November 11.: Márton napon lampionokat készítettünk, körüljártuk a Szent Mártonhoz fűződő legendákat, és este csatlakoztunk az óvódások lampionos felvonulásához. A Kálváriára sétáltunk fel kislámpásainkkal, ahol Bálint atya és a hittanos gyerekek emlékeztek meg Szent Mártonról.

27.jpg 28.jpg 29.jpg

Könyvtári program - rendhagyó irodalomóra

Könyvtári program keretében Huzella Péter – a Kaláka együttes egykori tagja- tartott számunkra rendhagyó irodalom órát. Klasszikus és kortárs költők megzenésített verseit hallgathattuk és énekelhettük. Mindnyájan élveztük a kellemes dallamokat és a verseket.

25.jpg 26.jpg
21 szept '17

Papírgyűjtés, 2016. október 28.

Minden évben megszervezzük a papírgyűjtést, amely mindig sikeresen zárul a diákok körében, hiszen a bevételből osztályprogramokat szervezhetnek.
Idén is lelkesen gyűjtöttük a papírt, egész délelőtt pakoltunk, de nem bántuk. Íme az eredmény:

1.       osztály900 kg
2.       osztály720 kg
3.       osztály532 kg
4.       osztály935 kg
5.       osztály788 kg
6.       osztály1010 kg
7.       osztály1216 kg
8.       osztály1263 kg

Kindersport

Ebben a tanévben is jelentkeztünk a KINDERSPORT pályázatára.

Sajnos a beválogatásban nem volt szerencsénk, és nem sorsolták be iskolánkat a versenycsapatok közé. Hogy mégis folytassuk a Kindersport versenyeinket, a délutáni sportfoglalkozásokon alkalmanként összemérték a saját diákjainkból alkotott csapatok erejüket, ügyességüket, gyorsaságukat. Mindig örömmel és lelkesen vettek részt a tanulók ezeken a versenyeken és jó hangulatban telt el egy-egy délután. Fotóink is igazolják ezt.

Mozdulj a Klímáért!

Mozdulj a Klímáért! Vetélkedőn vett részt az iskola minden tanulója októberben.

Szervezte az Éghajlatvédelmi Szövetség és a Reflex Környezetvédő Egyesület.

Élőképként egy fát ábrázoltunk.

Iskolanyitogató és 2016. szeptemberi programok

Szeptember végén szerveztük meg a hagyományos ISKOLANYITOGATÓ-t, izgalmas feladatokkal.

A túra során a Szent Jakab útvonalon haladtunk egy darabig, majd a Réz-hegy gerincén gyalogoltunk. A feladatok három témát öleltek át: Magyar népmese napja, Állatok világnapja, Európai diáksport-nap. Az akadályversenyen betűket gyűjtöttünk, állathangokat próbáltunk felismerni, célba dobtunk, szalagokat és terméseket gyűjtöttünk. A túra a focipályán ért véget, ahol ügyességi feladatok vártak még a csapatokra. Jól esett a szülők által felszolgált gyümölcs és innivaló.

Autómentes napon sorversenyt szerveztünk, ahol újszerű, izgalmas feladatokkal találkozhattak a diákok. Mindenki lelkesen kapcsolódott be a versenybe.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg

Boldog Iskola

2016. szeptembertől elnyertük a Boldog Iskola címet.

Szervező a Jobb veled a világ alapítvány

Részt vett: 6. osztály

A teljes Boldogságóra program 10 egymásra épülő témából állt, amit minden hónapban egy feltöltött feladattal zártunk le.

A boldogságfalra  pozitív, motivációs üzenetek, képek kerültek, amelyek boldogságot okoznak mindenkinek.

16.jpg 17.jpg 18.jpg
07 jl '16

"Minden, ami vers" - 60 órás tehetséggondozó program

NTP-KKI-A-15-0024

A Nemzeti Tehetség Program pályázata.

07 jl '16

"Határtalanul!" pályázat