Diákönkormányzat

Az új félév megkezdésével megalakult az iskola Diákönkormányzata is.

Karácsony 2016

Második éve már, hogy délután, sötétedés után rendeztük karácsonyi ünnepélyünket.

Gyönyörű a karácsonyfa, ünnepi hangulat uralkodik az egész aulában. Sokat készültünk és nagyon vártuk az ünnepet.

Idén is sokszínű műsorral köszöntöttük a szeretet ünnepét. Zeneiskolások zongora- és furulya játékukkal színesítették a műsort. Versek, jelenetek hangzottak el. A műsor zárásaként mi, pedagógusok egy dallal kívántunk mindenkinek békés boldog ünnepeket.

A szülők ajándékának minden diák nagyon örült, mert a 2017-es évet egy mozi látogatással kezdhettük. Az alsósok a VAIANA, a felsősök az ALADDIN című filmet nézhették meg. Köszönjük.

Luca napi sorverseny

December 12-én, hétfőn iskolánkban megtartottuk az immár hagyománnyá vált Luca napi sorversenyt.

Minden évben, a karácsonyi ünnepkör részeként, Luca napja tájékán játékos sor- és váltóversenyre hívjuk a környékbeli iskolák alsós diákjait. Csapatonként 8 fő versenyez, osztályonként 1-1 fiú és lány.

Az idén is Győrasszonyfa, Lázi és Győrság csapata jött hívásunkra versenyezni velünk és egymással. Lelkes csapatok mérték össze gyorsaságukat és ügyességüket a délután folyamán.

Tamás bácsi vezetésével vidám, ötletes, játékos feladatokat próbáltak ki a csapatok. Volt például „szánhúzás”, lufi futam, mocsárjárás, pincérkedés, szőnyeg szánkó, célbadobás és más érdekes versengés.

A délután végére kellemesen elfáradva dobogóra is állhattak a legjobbak. Első lett Táp csapata, második Győrasszonyfa, harmadik Lázi és negyedik Győrság.

A győztesek, vagyis a mi diákjaink, boldogan emelték magasba a megérdemelt kupát.

A többiek se maradtak jutalom nélkül, mindenki kapott egy kis lelkesítő ajándékot.

Úgy gondoljuk, mindenki jól érezte magát, s reméljük, jövőre is sikerrel rendezhetjük meg ezt a versenyt.

Mikulás 2016

December 5.:Mikulás december 5-én délután érkezett az alsó tagozatosokhoz.

182.jpg 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196.jpg 197

December 6.:Az iskolai Mikulás is meglátogatta az osztályokat, szaloncukrot, csokit osztott a diákoknak, Meghallgatta verseiket, énekeiket, és szorgalomra buzdított. Délután Mikulás buliban táncolhattak a felsősök. Akik elfáradtak a táncban, ügyességi játékokban mérhették össze erejüket.

Advent 2016

Az egészséghét lezárása után kezdődött az adventi időszak.

Hétfő reggeleken gyűltünk össze az aulában, hogy hétről-hétre készítsük lelkünket a szeretet ünnepére.
Minden hétfőn egy felsős osztály készült az adventi alkalomra. Közös emlékezéssel és gyertyagyújtással zárult a rövid „áhitat”.

Pályaválasztási kiállítás és vásár

A 7. és 8. évfolyamos diákokkal látogattunk el a győri Magvassy Sportcsarnokban megrendezett pályaorientációs programra.

Megismerkedhettünk a megyei szakközépiskolák szakmai kínálatával, bepillantást nyerhettek a gyerekek egy-egy szakma feladataiba.

Egészséghét 2016

November 21-25.:Egészséghét zajlott az iskolában.

Minden nap más program és más feladat várta a gyerekeket. Kóstolhattak gyógyteákat, különböző mézeket, zöldséget, gyümölcsöt. Foglalkoztunk a lelki egészséggel, pozitív gondolkodással és csodálatos tablók születtek a témában. Boldogságfal.

Minden nap reggeli tornával kezdtük a napot, majd a nap témájának megfelelően dolgoztunk a tanórákba beépítve és a szünetekben.

Lelki egészségünk érdekében pozitív gondolatokat gyűjtöttünk, plakátokat készítettünk, egészséges életmóddal kapcsolatos online tesztet oldottunk meg.

Mentálhigiéné kapcsán a tisztálkodás témakörét jártuk körbe, és divatbemutatót tartottunk, bemutatva például az alkalmi, iskolai és helyes téli utcai viseletet.

Pénteken a táplálkozásé volt a főszerep, teákat, gyümölcsöket kóstoltunk.

30.jpg 31.jpg 33.jpg 33.jpg 34.jpg 35.jpg 36.jpg 37.jpg 38.jpg 39.jpg 40.jpg

Márton nap 2016

November 11.: Márton napon lampionokat készítettünk, körüljártuk a Szent Mártonhoz fűződő legendákat, és este csatlakoztunk az óvódások lampionos felvonulásához. A Kálváriára sétáltunk fel kislámpásainkkal, ahol Bálint atya és a hittanos gyerekek emlékeztek meg Szent Mártonról.

27.jpg 28.jpg 29.jpg

Könyvtári program - rendhagyó irodalomóra

Könyvtári program keretében Huzella Péter – a Kaláka együttes egykori tagja- tartott számunkra rendhagyó irodalom órát. Klasszikus és kortárs költők megzenésített verseit hallgathattuk és énekelhettük. Mindnyájan élveztük a kellemes dallamokat és a verseket.

25.jpg 26.jpg
21 szept '17

Papírgyűjtés, 2016. október 28.

Minden évben megszervezzük a papírgyűjtést, amely mindig sikeresen zárul a diákok körében, hiszen a bevételből osztályprogramokat szervezhetnek.
Idén is lelkesen gyűjtöttük a papírt, egész délelőtt pakoltunk, de nem bántuk. Íme az eredmény:

1.       osztály900 kg
2.       osztály720 kg