Arany-láz

Az iskolában működő „Minden, ami vers” szakkörösökkel iskolai és községi ünnepélyeken szerepeltünk. Arany János születésének 200. évfordulójára szerveztük meg az „Arany-láz” vetélkedőt, amelyen sok diákunk részt vett.

Nyílt tanítási nap 2017

2017. március 1-jén tartottuk nyílt napunkat, ahol a szülők bepillantást nyerhettek mindennapi munkánkba.

A leendő elsősök március 7-én látogattak hozzánk, lelkesek és ügyesek voltak, nagyon készülnek az iskolába.

159.jpg 160.jpg 161.jpg 162.jpg 163.jpg 164.jpg 165.jpg 166.jpg 167.jpg

Látás-és hallássérültek látogatása

Iskolánkban az esélyegyenlőségre is hangsúlyt fektetünk, ennek keretében látogattak el hozzánk a Máltai Szeretetszolgálat szervezésében látás- és hallássérült emberek, akik pozitív példát mutattak nekünk és nagyon jót beszélgettünk.

Farsang 2017

Február 11-én volt a farsangi bálunk, ahol az egyéni jelmezesek felvonulása után az osztályok és a szülők produkciói kápráztatták el a nézőket.

A délután folyamán volt zene, tánc, tombola és büfé. Nagyon jól éreztük magunkat.

169.jpg 170.jpg 171 172 173 174 175

Diákönkormányzat

Az új félév megkezdésével megalakult az iskola Diákönkormányzata is.

Karácsony 2016

Második éve már, hogy délután, sötétedés után rendeztük karácsonyi ünnepélyünket.

Gyönyörű a karácsonyfa, ünnepi hangulat uralkodik az egész aulában. Sokat készültünk és nagyon vártuk az ünnepet.

Idén is sokszínű műsorral köszöntöttük a szeretet ünnepét. Zeneiskolások zongora- és furulya játékukkal színesítették a műsort. Versek, jelenetek hangzottak el. A műsor zárásaként mi, pedagógusok egy dallal kívántunk mindenkinek békés boldog ünnepeket.

A szülők ajándékának minden diák nagyon örült, mert a 2017-es évet egy mozi látogatással kezdhettük. Az alsósok a VAIANA, a felsősök az ALADDIN című filmet nézhették meg. Köszönjük.

Luca napi sorverseny

December 12-én, hétfőn iskolánkban megtartottuk az immár hagyománnyá vált Luca napi sorversenyt.

Minden évben, a karácsonyi ünnepkör részeként, Luca napja tájékán játékos sor- és váltóversenyre hívjuk a környékbeli iskolák alsós diákjait. Csapatonként 8 fő versenyez, osztályonként 1-1 fiú és lány.

Az idén is Győrasszonyfa, Lázi és Győrság csapata jött hívásunkra versenyezni velünk és egymással. Lelkes csapatok mérték össze gyorsaságukat és ügyességüket a délután folyamán.

Tamás bácsi vezetésével vidám, ötletes, játékos feladatokat próbáltak ki a csapatok. Volt például „szánhúzás”, lufi futam, mocsárjárás, pincérkedés, szőnyeg szánkó, célbadobás és más érdekes versengés.

A délután végére kellemesen elfáradva dobogóra is állhattak a legjobbak. Első lett Táp csapata, második Győrasszonyfa, harmadik Lázi és negyedik Győrság.

A győztesek, vagyis a mi diákjaink, boldogan emelték magasba a megérdemelt kupát.

A többiek se maradtak jutalom nélkül, mindenki kapott egy kis lelkesítő ajándékot.

Úgy gondoljuk, mindenki jól érezte magát, s reméljük, jövőre is sikerrel rendezhetjük meg ezt a versenyt.

Mikulás 2016

December 5.:Mikulás december 5-én délután érkezett az alsó tagozatosokhoz.

182.jpg 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196.jpg 197

December 6.:Az iskolai Mikulás is meglátogatta az osztályokat, szaloncukrot, csokit osztott a diákoknak, Meghallgatta verseiket, énekeiket, és szorgalomra buzdított. Délután Mikulás buliban táncolhattak a felsősök. Akik elfáradtak a táncban, ügyességi játékokban mérhették össze erejüket.

Advent 2016

Az egészséghét lezárása után kezdődött az adventi időszak.

Hétfő reggeleken gyűltünk össze az aulában, hogy hétről-hétre készítsük lelkünket a szeretet ünnepére.
Minden hétfőn egy felsős osztály készült az adventi alkalomra. Közös emlékezéssel és gyertyagyújtással zárult a rövid „áhitat”.

Pályaválasztási kiállítás és vásár

A 7. és 8. évfolyamos diákokkal látogattunk el a győri Magvassy Sportcsarnokban megrendezett pályaorientációs programra.

Megismerkedhettünk a megyei szakközépiskolák szakmai kínálatával, bepillantást nyerhettek a gyerekek egy-egy szakma feladataiba.
Oldal:  1 2 3 4 [5] 6 7